Ubiquiti UniFi Instant PoE Converter

Tijdelijk niet op voorraad

Gigabit PoE-converter 802.3af naar 24V passieve, binnen of buiten

De Ubiquiti UniFi Instant PoE Converter (INS-3AF-X-G) voedt 24V passieve PoE-apparaten via een 802.3af PoE-switch, met gigabit-doorvoer. Verkrijgbaar voor binnen en buiten.

Excl BTW:  15,25
Incl BTW:  18,45

Schrijf je in op de wachtlijst om een e-mail te ontvangen wanneer dit product beschikbaar komt

SKU: N/B Categorieën: , , Tag: Merk:
  • Op werkdagen voor 17:00 besteld, dezelfde dag verzonden
  • 14 dagen bedenktermijn
  • Gratis retouren
  • Persoonlijk en professioneel advies
  • 10+ jaar ervaring

  UBCenter is Kiyoh gecertificeerd

Veilig betalen met:

Plus- en minpunten

  • Voedt 24V passieve-apparaten via een standaard 802.3af PoE-switch, zonder losse injector
  • Keuze uit een Indoor- en een Outdoor-versie (-30 tot 70 °C)
  • Apparaten op afstand herstarten via de PoE-poort van jouw switch
  • Gigabit-doorvoer en ±15 kV extra bescherming tegen ESD en overspanning
  • Langere kabeltrajecten mogelijk dankzij 48V-transport tot aan de converter
  • Maximaal 12 W uitgangsvermogen, niet geschikt voor zwaardere apparaten
  • Werkt in één richting: 802.3af in, 24V passieve uit
  • Geen officiële IP-classificatie voor de Outdoor-versie
  • Overbodig voor apparaten die zelf al 802.3af ondersteunen

Beschrijving

Ubiquiti UniFi® Instant PoE Converter (INS-3AF-I-G / INS-3AF-O-G)

Voed 24V passieve PoE-apparaten via een standaard 802.3af PoE-switch, binnen of buiten

Veel oudere en draadloze Ubiquiti-apparaten, zoals een groot deel van de airMAX-serie, werken op 24V passieve PoE. Die zijn niet rechtstreeks te voeden via een standaard 802.3af PoE-switch. De Instant PoE Converter lost dit probleem op en neemt 48V 802.3af-voeding van jouw switch af en zet deze om naar 24V passieve PoE voor het aangesloten apparaat. Zo heb jij geen losse PoE-injector meer nodig en voed jij alles centraal vanuit jouw switch. De converter ondersteunt gigabit-snelheden en biedt ±15 kV extra bescherming tegen ESD en overspanning. Er zijn twee uitvoeringen: de compacte Indoor-versie (INS-3AF-I-G) voor binnen, of de Outdoor-versie (INS-3AF-O-G) voor montage buiten, bijvoorbeeld direct aan een mast.

Eigenschappen Instant PoE Converter:

  • Zet 48V 802.3af PoE om naar 24V passieve PoE
  • Gigabit PoE in en gigabit PoE out
  • Ingangsvoeding: PoE, 48V DC, 0,5 A
  • Maximaal uitgangsvermogen: 24V DC, 0,5 A (12 W)
  • Voedingsmethode: 24V passieve PoE (paren 4,5+ en 7,8 retour)
  • ±15 kV ESD- en overspanningsbeveiliging op de ethernetverbinding
  • Plug-and-play, geen configuratie nodig
  • NDAA-compliant

Indoor of Outdoor: wat is het verschil?
Beide uitvoeringen werken technisch identiek. Het verschil zit in behuizing, aansluiting en bedrijfstemperatuur. Hangt de converter binnen, bijvoorbeeld in een patchkast of meterkast? Dan volstaat de compacte en voordeligere Indoor-versie. Plaats jij de converter buiten, in een onverwarmde ruimte of direct bij een apparaat op een dak of mast? Kies dan de Outdoor-versie.

  • Indoor (INS-3AF-I-G): [2] Gigabit RJ45-poort, bedrijfstemperatuur 0 tot 70 °C, ⌀30,3 x 95,5 mm, 50 g
  • Outdoor (INS-3AF-O-G): [1] Gigabit RJ45-poort (PoE in) en een gigabit-kabel van 20 cm (PoE out), bedrijfstemperatuur -30 tot 70 °C, ⌀30,2 x 166 mm (366,6 mm met kabel), 90 g

Beheer en installatie

De installatie is plug-and-play. Sluit de PoE in-aansluiting aan op een 802.3af PoE-switch en de PoE out-aansluiting op jouw 24V passieve PoE-apparaat. Plaats de converter bij voorkeur zo dicht mogelijk bij het apparaat. Het grootste deel van de kabel transporteert dan 48V, wat minder spanningsverlies geeft dan 24V over dezelfde afstand. Zo is het mogelijk om langere kabeltrajecten te overbruggen. Omdat de voeding via de switch loopt, herstart jij een vastgelopen apparaat op afstand door de PoE-voeding op de betreffende switchpoort uit en weer aan te zetten, bijvoorbeeld via UniFi Network. Dat is ideaal voor apparaten op moeilijk bereikbare plekken, zoals een dak of mast.

Voor wie is de Instant PoE Converter geschikt?

  • WISP’s en installateurs: voed airMAX-apparatuur op masten en daken via standaard PoE-switches, met herstart op afstand.
  • Netwerkbeheerders met een gemengd netwerk: integreer oudere 24V passieve-apparaten in een moderne 802.3af-omgeving, zonder aparte injectors.
  • MKB: centraliseer de voeding in jouw patchkast en beheer alles vanuit jouw switch.
  • Thuisgebruikers: blijf een ouder 24V passief-apparaat gebruiken na de overstap naar een moderne PoE-switch.

Advies: controleer vooraf of jouw apparaat 24V passieve PoE nodig heeft en niet meer dan 12 W verbruikt. Ondersteunt jouw apparaat zelf al 802.3af? Dan is deze converter overbodig en sluit jij het apparaat direct op de switch aan. Heb jij geen PoE-switch? Dan is een losse 24V passieve PoE-injector, zoals de Ubiquiti PoE-injector 24V 12W Gigabit (POE-24-12W-G), het eenvoudigere alternatief.

Wat zit er in de verpakking?

Indoor:

  • Ubiquiti UniFi® Instant Indoor PoE Converter (INS-3AF-I-G)
  • Quick Start Guide

Outdoor:

  • Ubiquiti UniFi® Instant Outdoor PoE Converter (INS-3AF-O-G)
  • Gigabit-kabel van 20 cm
  • Quick Start Guide